Lietuva, kaip ir visas pasaulis, jau daugiau negu metus laiko gyvena vieno didžiausių istorijoje iššūkių - COVID-19 pandemijos metu. Mūsų šalyje, matyt, neliko nei vieno žmogaus, kuris nebūtų apie ją girdėję arba susidūręs.

 

Gyvybės mokslų ir edukologijos instituto (GMEI) komanda kartu su šalies medicinos ir farmacijos bendruomenė aktyviai įsijungė į kovą su COVID-19, konsultuodama sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistus, pacientus bei jų artimuosius, šviesdama ir organizuodama nuotolinius mokymus bei konsultacijas kaip elgtis pandemijos metu. Buvo parengta ne viena mokomoji ir šviečiamoji medžiaga.

 

Mums didelė garbė pasidalinti dar vienu darbu, prie kurio teko prisidėti. Tai Rekomendacijų knyga apie spalvinį rizikos zonų žymėjimą.

 

Nors šios knygos pagrindinė auditorija, į kurią ji buvo orientuota, yra stacionaro ir slaugos asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei paliatyviosios slaugos gydymo įstaigos (hospisai), jos rekomendacijas savo veikloje gali diegti globos ir savarankiško gyvenimo namai, švietimo ir ugdymo įstaigos, įkalinimo įstaigos, oro uostai, vaistinių preparatų, medicinos įrangos, maisto produktų bei kosmetikos gamybos ir kitos pramoninės gamybos įmonės, sandėliavimo paslaugas teikiančios bendrovės ir kiti.

 

GMEI komanda rengė šią knygą kartu su tokiais specialistais, kaip procesų valdymo ir gerinimo ekspertai Ričardas Savukynas ir Laurynas Truncė (Rekomendacijų knygos iniciatoriai ir pagrindiniai rengėjai), abdominalinės chirurgijos gydytojas Edgaras Kulikauskas, gydytoja kardiologė Reda Aržanauskienė, gydytojas anesteziologas reanimatologas Albinas Kalimavičius, gydytojas anesteziologas reanimatologas Ričardas Peldžius, skubiosios medicinos gydytoja Iveta Vėgelytė, vyresnioji gydytoja rezidentė kraujagyslių chirurgė Inga Urtė Builytė, psichologė Karilė Levickaitė, užkrečiamųjų ligų valdymo specialistė Ginreta Megelinskienė.

 

Džiaugiamės, kad šios Rekomendacijų knygos teisinė priežiūra ir peržiūra buvo patikėta medicinos ir farmacijos teisės ekspertui Andrej Rudanov.

 

Su Rekomendacijų knyga galima susipažinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje, paspaudus šią nuorodą.

 

 

 

Klauskite

* Privalomi laukeliai